سوالات متداول از مردم ورامین

سوالات متداول از مردم ورامین

ورامین کجا قرار دارد

ورامین کدام استان است

ورامین کدام قسمت تهران است

شهرستان ورامین در جنوب شرق استان تهران واقع شده و می توان آن را یکی از قدیمی ترین شهرستان های ایران نامید.

ورامین چند کیلومتری تهران

شهرستان ورامین تقریبا ۳۵ کیلومتر با شهر تهران فاصله دارد.

ورامین چند سال قدمت دارد

قدمت بیش از ۷۵۰۰ ساله این خطه تاریخی مورد تأئید و توافق تمام کارشناس های باستان شناسی می باشد.

فرهنگ بالا و آداب زندگی ویژه مردم شهرستان ورامین مورد گواه این قدمت بالاست.

جایگاه ویژه پدر و مادر در خانواده ، احترام به همسایگان ، مهمان نوازی ، خون گرمی و … تنها بخشی از خوصیات بارز مردم شهرستان ورامین می باشد.

شغل مردم ورامین

به خاطر زمین های حاصل خیز و آب فراوان شغل اکثر مردم شهرستان ورامین کشاورزی و دام پروری می باشد.

اما بسیارند جوانان شهرستان ورامین که در شغل کشاورزی به خانواده کمک کرده و همزمان تحصیلات بالای دانشگاهی را به اتمام می رسانند.

افزایش هزینه های مسکن و زندگی ادامه ماندن در تهران را برای بسیاری که حقوق ثابت دارند تقریبا غیر ممکن کرده است.

کوچ به سمت ورامین

رشد بی سابقه و چند برابری اجاره مسکن خیلی از مستأجر ها را به شهر های اطراف تهران هدایت می کند، چرا که چاره ای جز این ندارند.

البته مهندس علی پارسا رئیس مرکز آمار ایران رشد اجاره بها را ۱۹ درصد اعلام کرده که با آمار های املاک داران تهران هم خوانی ندارد.

شهرستان ورامین همواره یکی از گزینه های تهران نشینان برای کوچ احتمالی می باشد و اکثر مستأجر های تهران همواره برای کوچ به سمت ورامین فکر می کنند. چرا که با همان مبلغ که در تهران خانه را رهن می کنند می توانند یک خانه شیک را در ورامین خریداری کنند.

اما قبل از مهاجرت به ورامین سوالات بسیاری را در ذهن خود دارند که ما قصد داریم به چند سوال که درباره ورامین زیاد پرسیده می شود پاسخ بدیم تا با خیال اسوده به شهر زیبای ورامین مهاجرت نمایند.

آیا ورامین سیل می آید

در پاسخ به سوال آیا ورامین سیل میاد باید گفت در شهرستان ورامین در مسیر مستقیم هیچ رودخانه ای ساخت و ساز نشده و مسیر رودخانه ها با کانال های عظیم بتنی باز نگه داشته شده که اگر خدای نکرده سد های تهران بشکنند هم هیچ خطر سیلی شهرستان ورامین را تهدید نمی کند.

آیا ورامین مترو دارد

پروژ مترو ورامین در دولت نهم تصویب شد و در حال اجرا می باشد که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است.  بودجه این پروژه عظیم تقریبا هزار میلیارد تومان بر آورد می شود. آقای نقوی در پاسخ به سوال ما که تلفنی از ایشان پرسیدیم که مترو ورامین کی افتتاح می شود گفت : تمام تلاشمان را می کنیم که مترو ورامین در سال ۱۳۹۸ افتتاح شود.

آیا ورامین زلزله خیز است

در پاسخ به این سوالاتی از این دست  که آیا ورامین زلزله خیز است …  ایا ورامین روی گسل است  …   آیا ورامین روی گسل زلزله است …  باید گفت : در بین شهر های اطراف استان تهران ورامین تنها شهری است هیچ گسل فعالی ندارد و سال هاست در ورامین زلزله نیامده ، اما زلزله هایی که کانون آن در سمنان یا تهران باشد این شهر را هم کمی لرزانده است که هیچ حادثه ای از زلزله در این شهر ثبت نشده است.