۱۰ مورد از باید ها و نباید های دکوراسیون داخلی منزل که باید به آن توجه شود:

۱۰ مورد از باید ها و نباید های دکوراسیون داخلی منزل که باید به آن توجه شود:

دکوراسیون داخلی منزل و نحوه چیدمان لوازم داخلی منزل دارای قواعد و قوانین خاص خود است.

تمامی آن ها از یک اصولی برخوردار هستند که باید به آن ها توجه کرد. در این مقاله قصد داریم به ۱۰ مورد از باید ها و نباید های چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل بپردازیم و شما را با نکات قابل توجه ای آشنا سازیم که شناخت آن ها خالی از لطف نمی باشد.

توجه:

لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و نکات را به دقت بررسی کنید، زیرا به کار بردن تمامی نکات باعث شیک بودن  و زیبا شدن منزل و محیط خانه شما می شود.

به دنبال مبل های با کیفیت و زیبا باشید

منزل و مکان شما باید میزبان افراد و کودکان بسیاری باشد، به همین دلیل نیاز است در ابتدای کار به دنبال خرید مبل های با کیفیت و بادوامی باشید تا بتوانید به مدت طولانی تری از آن ها استفاده کنید.

روی یک دیوار تمرکز کنید

در محیط داخلی خانه خود، به انتخاب یکی از دیوار ها را انتخاب کنید و با چسباندن کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی های متفاوت و متنوع، باعث شوید تا آن تکه از دیوار خانه شما بیشتر از سایر نقاط دیگر، به چشم آید و به نوعی مرکز توجه خانه شما خطاب شود.

میان لوازم قدیمی و جدید تعادل برقرار کنید

همواره یکی از راهکار ها و روش هایی که می توان در آن به زیبا و جذاب تر کردن خانه شما اشاره کرد، تعادل  بین لوازم جدید و قدیمی منزل است.

یک ساعت قدیمی در بین تمامی وسایل لوکس و زیبای منزل شما، می تواند نمایانگر سبکی خاص و زیبا باشد و یا حتی برعکس این موضع نیز صادق است، اگر خانه ای بسیار سنتی و عتیقه دارید، می توانید برخی از وسایی خود را به صورت امروزی تهیه کنید و با این روش این طور به نظر می رسد که وسایل خانه خود را طی چندین سال خریده اید، نه همه را با هم و یک جا.

میان لوازم فلزی و چوبی تضاد ایجاد کنید

همواره عناصر طبیعی دارای حس زنده بودن و نوعی گرما هستند و اگر فضایی از خانه شما به نوعی حالت سرد و بدون روحی را به خود گرفته است، باید از عناصر طبیعی مانند: چوب،گُل و گیاه و… کمک بگیرید.

در یک چیز زیاده روی نکنید

یکی از نقش های مهمی که در دکوراسیون منزل و خانه شما نقش بسیار مهمی دارد، تعادل است.

شما باید تعادل را در تمامی قسمت های خانه خود رعایت کنید. به طور مثال اگر قاشق رنگ مشکی هستید، نباید در تمامی اقسام مختلف خانه، از علاقه خود استفاده کنید. بلکه باید در یک الی دو نمونه از لوازم منزلتان استفاده کنید. . با این روش این طرح بیشتر و خاص تر به چشم می آید. از به کار گیری یک طرح برای کل خانه به شدت خودداری کنید.

 

این مقاله ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *